Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5248

Utolsó 5 Tagunk
 01:Dec 07, 2018csupesz81
 02:Dec 01, 2018Heo
 03:Dec 05, 2018safiworks
 04:Dec 04, 2018EchoPeti1
 05:Nov 26, 2018lalaonline

Látogatók

Vendégek (100%)

26

01: 176.63.17.XXX  02: 84.3.117.XX  03: 188.32.65.XXX  04: 79.120.177.XX  05: 188.143.90.XXX  06: 209.17.97.XXX  07: 176.63.30.XXX  08: 66.249.75.XXX  09: 93.158.166.X  10: 37.9.113.XXX  11: 92.245.68.XXX  12: 185.184.157.XXX  13: 92.210.153.XXX  14: 91.83.238.XXX  15: 54.159.51.XXX  16: 176.63.19.XXX  17: 162.212.169.XX  18: 81.182.176.XXX  19: 87.97.100.XX  20: 37.76.43.XXX  21: 84.236.61.XXX  22: 66.249.69.XXX  23: 95.216.41.XXX  24: 119.28.70.XX  25: 54.37.19.XX  26: 151.80.39.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

26

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

3809

· Tegnap

2835

· Összesen ·
72052806

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

671

· Naponta

15,150

· Havonta

461,877

· Évente

5,542,524

Szerver idő
 · idő

21:42:13

· Dátum

11/12/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Kulcs!
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Kulcs!
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Alkatrészek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csiszi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Április 25. Szombat, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Helyzet h kulcs benne a kocsiba,kivenni nyista kormányzat k...ra nem old ki.Mit tegyek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Április 26. Vasárnap, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csiszi írta:
Sziasztok!Helyzet h kulcs benne a kocsiba,kivenni nyista kormányzat k...ra nem old ki.Mit tegyek?

Kulcs kivétel közben nagyon finoman mozgasd meg a kormányt valamelyik irányba, úgy talán ki tudod szedni, könnyebben old a kormányzár. Viszont valószínűleg zárcsere lesz a vége, szerintem elkopott.
csiszi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Április 26. Vasárnap, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infót!
Szét kellett szedni a zárat.A helyzet hogy ami a kormány zárat kezelő mechanika elromlott.Kiszedtem belőle így jó.Gondolom ha el akarják vinni
akkor mind1 hogy van-e benne kormányzár. Mosoly
Vissza az elejére
JamesMiller
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Máj 6. Szerda, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem a reklám végett írom a következőket, ha annak minősül, töröljétek és elnézést. Nagyon kellemes tapasztalattal zártam az utóbbi két helynél, ezért bátorkodom ajánlani másoknak is.

A kocsimban van egy indításgátló, aminek a távirányítóján lévő gombok - és maga a távirányító is - megkopott. Nehezen érzékelt ilyesmi. Megkerestem a New Duett Kft., nagyon ügyesek a srácok, pikpakk átrakták másik házba, iszonyat klassz lett. Szóval távirányító esetén ajánlottak.

A nyomógombos kulcsom egyszer már volt ragasztva és írtam is feljebb, hogy kezdeni kellene vele valamit. Megjártam a Kulcslyuk szaküzletet, neten hevederzar.hu címen futnak. Valami tökély, milyen jól elkészítették a cuccost. Új házat kapott, pöpec logósat, eszméletlen jó anyagú házba tették át, nagyon masszív. Nem, nem bicska, a gyári megoldás tökéletes - szerintem amúgy jobb - másolata.

Szóval mindkettő üzletet jó szívvel merem ajánlani a márkatársaknak!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2015. Máj 7. Csütörtök, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

JamesMiller írta:
Sziasztok!

Nem a reklám végett írom a következőket, ha annak minősül, töröljétek és elnézést. Nagyon kellemes tapasztalattal zártam az utóbbi két helynél, ezért bátorkodom ajánlani másoknak is.

A kocsimban van egy indításgátló, aminek a távirányítóján lévő gombok - és maga a távirányító is - megkopott. Nehezen érzékelt ilyesmi. Megkerestem a New Duett Kft., nagyon ügyesek a srácok, pikpakk átrakták másik házba, iszonyat klassz lett. Szóval távirányító esetén ajánlottak.

A nyomógombos kulcsom egyszer már volt ragasztva és írtam is feljebb, hogy kezdeni kellene vele valamit. Megjártam a Kulcslyuk szaküzletet, neten hevederzar.hu címen futnak. Valami tökély, milyen jól elkészítették a cuccost. Új házat kapott, pöpec logósat, eszméletlen jó anyagú házba tették át, nagyon masszív. Nem, nem bicska, a gyári megoldás tökéletes - szerintem amúgy jobb - másolata.

Szóval mindkettő üzletet jó szívvel merem ajánlani a márkatársaknak!

Nem hiszem, hogy törölni kellene, ha valamilyen szolgáltatóval kedvező tapasztalata van valakinek. Sőt pont ilyen helyen illik megosztani az ilyen pozitív tapasztalatokat.
Sharkz
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Október 29. Csütörtök, 9:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pár hete lett egy ilyen "kis" zöld buborékunk. Nagyon jól megvagyunk kisebb problémákkal, amiket igyekszem orvosolni. Kaptunk hozzá 2 db kulcsot, egyik távirányítós. Gombjai sehol, mikrokapcsoló hiányzik. Lett új háza, átraktam mindent, kapott új elemet, befaragták a kulcsot. Minden működik, mikrokapcsoló kattog, elem leadja a kraftot, indul az autó, nyit zár a zárakon. A távirányìtót sehogy nem sikerül betanítani. A leírás szerint megpróbáltam. Úgy sem akarja.... Vkinek ötlet?
Krobi
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 29. Csütörtök, 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sharkz írta:
Sziasztok!
Pár hete lett egy ilyen "kis" zöld buborékunk. Nagyon jól megvagyunk kisebb problémákkal, amiket igyekszem orvosolni. Kaptunk hozzá 2 db kulcsot, egyik távirányítós. Gombjai sehol, mikrokapcsoló hiányzik. Lett új háza, átraktam mindent, kapott új elemet, befaragták a kulcsot. Minden működik, mikrokapcsoló kattog, elem leadja a kraftot, indul az autó, nyit zár a zárakon. A távirányìtót sehogy nem sikerül betanítani. A leírás szerint megpróbáltam. Úgy sem akarja.... Vkinek ötlet?

Ha jól értem akkor a gyári kulcs távval nem tudod nyitni-zárni?
Sharkz
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Október 30. Péntek, 7:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Krobi írta:
Sharkz írta:
Sziasztok!

Ha jól értem akkor a gyári kulcs távval nem tudod nyitni-zárni?

A gyári javított elektronika került bele egy új műanyag kulcsházba. minden működik, egyedül a távirányító nem hajlandó... A leírás szerinti módszerrel tanítani sem lehet, vagy csak én csinálom rosszul. gyújtás, záró gomb nyomva tart és nem történik semmi...
Panzer576
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 21. Szombat, 16:20    Hozzászólás témája: Távirányító merülése Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
A Pikim távirányítójával küzdök, lemerült az eleme, raktam bele másikat, de kb 2 hetet ment róla. Ha az aktuális friss elemmel kipróbálom, az autó tökéletesen nyit-zár, de már nem az első elemmel napok alatt lemerül.

Olvastam hogy volt másnak is ilyen problémája.
Tud valaki segíteni a megoldásban?

Üdv.:
Panzer
Vissza az elejére
Krobi
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 21. Szombat, 20:52    Hozzászólás témája: Re: Távirányító merülése Hozzászólás az előzmény idézésével

Panzer576 írta:
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
A Pikim távirányítójával küzdök, lemerült az eleme, raktam bele másikat, de kb 2 hetet ment róla. Ha az aktuális friss elemmel kipróbálom, az autó tökéletesen nyit-zár, de már nem az első elemmel napok alatt lemerül.

Olvastam hogy volt másnak is ilyen problémája.
Tud valaki segíteni a megoldásban?

Üdv.:
Panzer

Nekünk is volt ilyen gond még az előző Picassonkkal, elvittem egy műszerész cimbihez.Azt mondta hogy a gomb néha beragadt,és az vette le az elemet. Kicserélte a gombokat aztán helyre állt a rend. Ez tartott kb. 2 évig,majd ugyanúgy előjött az általad leírt jelenség. Itt már nem gomb volt a baj,valami meghalt a nyákon, csere lett belőle. Gyárit kapott,pár éve volt 20 pénz körül.
Viszont ha nem ragaszkodsz foggal-körömmel a gyári megoldásokhoz,és nem sikerül megjavítani a kulcsot akkor van megoldás! Kacsint? A Bárdiban árulnak univerzális központi zár vezérlőt 2 távkapcsolóval valami 7000 ft körül... Egy villamossági szerelő max 1 óra alatt beköti.És ennyi idő alatt egy kávét is bedob Mosoly
Panzer576
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 22. Vasárnap, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem!
Köszönöm szépen a tippet! Mosoly
Vissza az elejére
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 24. Kedd, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár hónapja vettem távos kulcsházat, mivel a gyárinak kezdtek kiszakadni a nyomógombok. Tegnap műtöttem át, de amit vettem, az csavaros, a gyári össze pattintós. A csavarozós nyomógombos felét raktam rá a gyári kulcsra, igy nem kell a kulcs tollát másoltatni. Az uj, nyomógombos félen le kell szikével vágni a csavar helynél kiálló részt (belül). A kulcsszáras részbe vékony fúróval befúrtam a csavarnak, összepattintottam, s összecsavaroztam. A csavarfejnek megfelelő vastag fúróval be kell fúrni hogy ne álljon ki a kulcsból. Kacsint?
mc_hummer
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Október 26. Szerda, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van valakinek ötlete, miért merül le egy hónap alatt az elem a távirányítómban? Régebben 2-3 évig bírta, most, egy éve szinte havonta kell cserélni.
előre is köszi.
Vissza az elejére
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Október 26. Szerda, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mc_hummer írta:
Sziasztok!
Van valakinek ötlete, miért merül le egy hónap alatt az elem a távirányítómban? Régebben 2-3 évig bírta, most, egy éve szinte havonta kell cserélni.
előre is köszi.

Nekem még az eredeti van, lassan 10 éves lesz az elem. De a gombok már ki akarnak esni. Szerintem valami kis szösz zárlatot csinál és amiatt merül le.
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Október 27. Csütörtök, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még nekemis a gyári elem van benne, 11 éves a gépem. A tokját már cseréltem ( a nyomógombos felét) tavaly. Kacsint?
Panzer576
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. November 4. Péntek, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mc_hummer írta:
Sziasztok!
előre is köszi.

Szia!
Sajnos nekem is ez a gondom, csak nekem kb 1 hetet bír. Cseréltem a gombokat, de nem segített, elvittem egy szakihoz aki autós távkapcsokkal foglalkozik, azt mondta zárlatos a panel, ezért merül ki.
Szalonba azt mondták 40 darab Mátyás az új távkapcs...
Vissza az elejére
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. November 15. Kedd, 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel végleg kihullósak lettek a kulcsaim gombjai, a még nyáron, neten vett 3800 Ft-os gagyi kulcsház gombos felét rápróbáltam a régi aljára, amibe a kulcsszár is van. Kellemes meglepetésként ért, hogy szelíd erőszak után rápattant és most minden megint oké. De tuti, hogy nem bír ki 9 és fél évet.

Apró örömökből áll a világ! Nagyon boldog
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos írta:
Mivel végleg kihullósak lettek a kulcsaim gombjai, a még nyáron, neten vett 3800 Ft-os gagyi kulcsház gombos felét rápróbáltam a régi aljára, amibe a kulcsszár is van. Kellemes meglepetésként ért, hogy szelíd erőszak után rápattant és most minden megint oké. De tuti, hogy nem bír ki 9 és fél évet.

Az én távirányítómban is csak a gombok keltek önálló életre, jelenleg cellux akadályozza a vándorlásukat. Ez a csak felső rész csere okos ötlet, kipróbálom én is. Most már csak egy biztos beszerzési forrás kellene. Üdv.
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mcworry írta:
Lajos írta:

Az én távirányítómban is csak a gombok keltek önálló életre, jelenleg cellux akadályozza a vándorlásukat. Ez a csak felső rész csere okos ötlet, kipróbálom én is. Most már csak egy biztos beszerzési forrás kellene. Üdv.

http://www.autokulcs24.hu/autokulcs/kulcshaz/citroen

Nekem az SX 9-es kellett. 2006-os gyártású az autóm, az utolsó szériás. (Nem csavaros a tok és kereszttollas a fém része.)
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A csavaros tok nyomógombos részét is rá lehet tenni a pattintós kulcsházra, nagyon picit kell igazítani a csavar helyénél, mert kis része kiáll. Pár hsz-el lejjebb írtam, én is tavaly cseréltem a nyomógombos részt... Kacsint?
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítséget.
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos! Bocsi, írtam privátban is. Üdv.
Grillo
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Srácok, szerintetek a régi, nem csavaros szárat, ha leolvasztom róla a műanyag tuskót, átfúrva be tudom tenni új, csavaros házba? A régi sajnos gombok szempontjából is elfáradt, meg a szárat is elengedte a ragasztó, és próbáltam sokmindennel, de pár nap után elengedte eddig minden. Vettem egy új házat szárral, de a másolás nem lett épp tökéletes, bár a gyújtáskapcsoló működik rendben, de az ajtók zárjait nem nyitja (kb 2 mm-rel kijebb megáll, mint a régi).
Most épp az új házzal küzdök, mert nem akar működni a távirányító sem, pedig nem egy atomfizika, viszont a panel egyik gombja nálam celluxos, gondolom ez nem gyári megoldás...
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grillo írta:
Srácok, szerintetek a régi, nem csavaros szárat, ha leolvasztom róla a műanyag tuskót, átfúrva be tudom tenni új, csavaros házba? A régi sajnos gombok szempontjából is elfáradt, meg a szárat is elengedte a ragasztó, és próbáltam sokmindennel, de pár nap után elengedte eddig minden. Vettem egy új házat szárral, de a másolás nem lett épp tökéletes, bár a gyújtáskapcsoló működik rendben, de az ajtók zárjait nem nyitja (kb 2 mm-rel kijebb megáll, mint a régi).
Most épp az új házzal küzdök, mert nem akar működni a távirányító sem, pedig nem egy atomfizika, viszont a panel egyik gombja nálam celluxos, gondolom ez nem gyári megoldás...

Az autokulcs.hu-n több ismerősnek gatyába rázták a kulcsát, megpróbálnám őket.
Tollat a pótkukcsról másolni, és gyári (!) házba/nyerskulcsra (6000 olyanhoz mint az enyém), immot és nyákot átrakatni, esetleg mikrokapcsolókból is kérni rá újat. Mi az esztergominál jártunk többször, de gondolom a többi helyen is ugyanígy megcsinálják.
Grillo
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. November 19. Szombat, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Pite, megnézem, Esztergomban járok sokat mostanság.
zbarabas
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 1. Csütörtök, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
Nekem is gyengélkedik a nyitógomb Bp-en van valaki aki korrekten tudja cserélni ???
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. December 1. Csütörtök, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zbarabas írta:
Sziasztok !
Nekem is gyengélkedik a nyitógomb Bp-en van valaki aki korrekten tudja cserélni ???

Nem igényel szaktudást a gombos fél lecserélése. Simán szétpattintható egy csavarhúzóval, aztán rányomható az új fedél. Így megmarad a fém citroenes logó is a másik felén, ami az utángyártottakon nincs. Fentebb írtam, hogy honnan tudsz venni kulcsházat akár szárral is.
divad84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 24. Szombat, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Remélem tud valaki segíteni! Az a problémám hogy az autó távirányítója csak közvetlen közelről hajlandó nyitni/zárni. Elemcsere megtörtént 2x is hátha az egyik eleve gyenge volt, de semmi változás. Próbáltam inicializálni de nem csinált semmit. Az autókereső mód sem működik, ami az csinálná hogy zárt állapotban megnyomom mégegyszer a zárás gombját, ami bekapcsolná a belső világítást és világítana az index. Ha van valami ötlet vagy megoldás az nagyon megköszönném!
Vissza az elejére
lejbi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 31. Szombat, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Urak

sikerült abszolválni a bicskakulcsot.
Ezt rendeltem:
https://www.aliexpress.com/item/Flip-Remote-Car-key-Shell-Case-Fob-2B-for-Peugeot-Partner-Boxer-Citroen-Berlingo-Saxo-Xsara/32677965822.html

A kulcsszár könnyedén belemegy a helyére. Egy szaki itt Szombathelyen 4500 pénzért lemásolta a kulcsot. A belsejét átraktam. Az elektronika panelját felül+oldalt egy kicsit meg kellett reszelni. az immochippet két kis papírcsíkkal "kitámasztottam", hogy ne lötyögjön a helyén. A nyitás+zárás sokkal jobban műxik, mint a régi kulcsházzal.

Xsara picasso 1.6i 8v; ezüstmetál; 2004.01.
Vissza az elejére
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2017. Január 1. Vasárnap, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lejbi írta:
Hello Urak

sikerült abszolválni a bicskakulcsot.
Ezt rendeltem:
https://www.aliexpress.com/item/Flip-Remote-Car-key-Shell-Case-Fob-2B-for-Peugeot-Partner-Boxer-Citroen-Berlingo-Saxo-Xsara/32677965822.html

A kulcsszár könnyedén belemegy a helyére. Egy szaki itt Szombathelyen 4500 pénzért lemásolta a kulcsot. A belsejét átraktam. Az elektronika panelját felül+oldalt egy kicsit meg kellett reszelni. az immochippet két kis papírcsíkkal "kitámasztottam", hogy ne lötyögjön a helyén. A nyitás+zárás sokkal jobban műxik, mint a régi kulcsházzal.

Pár éve már nálam is bicskakulcs van használatban, bár én fém gombosat vadásztam le, talán tovább bírja mint a műanyag.

http://www.autokulcs24.hu/autokulcs/kulcshaz/citroen/citroen_2_gombos_bicskakulcs_talakito_SX9
jocobaby
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Január 16. Hétfő, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Úgy néz ki tönkre ment a kulcsomnak az elektronikája teljesen, itt találtam komplett kulcsot, ez jó lehet a Pichez?

http://www.royaltuning.hu/kamishop/Citroen-bicskakulcs-2gombos-elektronikaval-chippel-d423.htm

A segítséget előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Jocó
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Január 16. Hétfő, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jocobaby írta:
Sziasztok,

Úgy néz ki tönkre ment a kulcsomnak az elektronikája teljesen, itt találtam komplett kulcsot, ez jó lehet a Pichez?

http://www.royaltuning.hu/kamishop/Citroen-bicskakulcs-2gombos-elektronikaval-chippel-d423.htm

A segítséget előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Jocó

Az enyémnek a kulcsa, egyikre sem hasonlít.
Innen is nézhetsz magadnak:

http://www.autokulcs24.hu/autokulcs/kulcshaz/citroen

Nekem az SX 9-es kellett. 2006-os gyártású az autóm. (Nem csavaros a tokban a szár rögzítése és kereszttollas a fém része.)
version
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 14. Kedd, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is kipurcant a távirányítós kulcs.
2001-es picasso.
A tünetei hasonlóak, mint amit már többen is leírtak.
Az új elemet 3 hét alatt teljesen lezabálja.
A mikrókapcsolók jók, nem lehetnek zárlatosak.
Mindkettő jól hallhatóan kattan, ha megnyomom.
Nagyjából 10 éves korától, amikor először cseréltem elemet
mindig rövidebb ideig bírta az elem.
Mostanra tönkre mehetett az elektronika.
version
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 30. Kedd, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most kérdeztem a márkaszervíz alkatrész raktárát mibe kerül a 2001-es picasso gyári távirányítós kulcsába az elektronika.
23000,- ft külön kapható elektonika.
6300,- ft az üres kulcsház, a kulcs szára gyárilag kireszelve az autónak megfelelően.
A 2001-es picassohoz nincsen utángyártott megoldás.
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 30. Kedd, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

version írta:
Most kérdeztem a márkaszervíz alkatrész raktárát mibe kerül a 2001-es picasso gyári távirányítós kulcsába az elektronika.
23000,- ft külön kapható elektonika.
6300,- ft az üres kulcsház, a kulcs szára gyárilag kireszelve az autónak megfelelően.
A 2001-es picassohoz nincsen utángyártott megoldás.

Hello! Viszonyítás képen, Ford Focus 2014-es évjáratú autó a cégautóm. Garancia időn belül tönkrement a bicskakulcs, komplett kellett cserélni az indító kulcsot. 62.000Ft lett vonla! Persze garanciában kicserélték. Véletlenül odaadták a belső számlát, mert ugyebár a kereskedés is az importőrtől vásárolja az alkatrészeket és ők is 22.000Ft-ért vásárolják. Nagyon nem olcsó dolog ez. Szomor?
Vissza az elejére
Brumi55
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Július 7. Péntek, 6:19    Hozzászólás témája: Buherált kulcsok Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem új, 2001-es évjáratú Xsara Picasso kulcsaival gyűlt meg a bajom. A gyújtáskapcsoló kulcs reszelgetett, a központi zárat próbálgatásra nyitja. A távirányítós kulcs szára kitűnően nyit. Viszont nem működik a távirányító. Elemet cseréltem, de így sem. A nyomógombok lestrapáltak. Kódkártyát nem kaptam, elveszett.
Ilyen modern kocsim sohasem volt, tapasztalatom a nulla. Tisztelettel kérdem, hogy lehetséges-e a szárak cseréje? Egyáltalán mit tehetek? A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
fischnek
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Július 31. Hétfő, 13:42    Hozzászólás témája: nem jól úszik Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

tegnap véletlenül megfürdettem a távirányítós gyári kulcsomat, azóta nem nagyon működik, tanítani se tudom... szerintetek annyi a kulcsnak? Vagy lehet valamivel próbálkozni? A kocsit szerencsére indítja...
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 1. Kedd, 9:52    Hozzászólás témája: Re: nem jól úszik Hozzászólás az előzmény idézésével

fischnek írta:
Sziasztok,

tegnap véletlenül megfürdettem a távirányítós gyári kulcsomat, azóta nem nagyon működik, tanítani se tudom... szerintetek annyi a kulcsnak? Vagy lehet valamivel próbálkozni? A kocsit szerencsére indítja...

A fürdés és az indítás között nincs összefüggés!

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 4. Péntek, 13:10    Hozzászólás témája: Re: nem jól úszik Hozzászólás az előzmény idézésével

fischnek írta:
Sziasztok,

Szia igen, pattintsd szét, vedd ki az elemet, szárítsd ki. mérd meg az elemet, vagy csak cseréld ki, mert sztem lemerülhetett. Az indításhoz sok köze nincs, mert az immobolizer kód egy ferritben van eltárolva, de mivel ez mára felköltözött az áramköri lapra, így bármi előfordulhat. =(elvileg elem nélkül is kell indulnia, csak a centrál zár nem működik) Laza
Brumi55
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 30. Szerda, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Továbbra is küzdök a kulcsokkal.
Márkaszervízben azt a felvilágosítást kaptam, hogy új gyári kulcsokat kb. 30eFt-ért csinálnak, de nem garantálják, hogy azok működni is fognak, mert kopottak lehetnek a zárhenger alkatrészei.
Hozzá lehet jutni viszont új zárhengerhez kulcsokkal, de nem tudom, hogy az teljes értékű lesz-e, ha beszereltetem?
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 30. Szerda, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze hogy az lesz; csak nem olcsó a gyújtáskapcsoló meg két zárhenger meg két kulcs.
Én mindenképp beszélnék még velük a helydben hogy milyen lehetőségeket/javítást tudnának: http://www.autokulcs.hu
(pl immo átrakás, toll átmarás/átrakás egy új kulcsba)
Brumi55
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Szeptember 7. Csütörtök, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszodat! Sajnos, csak most láttam, mert eddig senki figyelmre sem méltatott, ezért úgy gnodoltam, hogy erre a bejegyzésre sem fog válasz jönni...
Az a helyzet, hogy időközben egy (nem márka, de Citroen)szervíz azt ajánlotta, hogy kicseréli a zárhengert, kapok két kulcsot hozzá. Mivel a gyújtáskapcsoló egyébként kiválóan működött mindkét régi kulccsal, ezért azt mondták, hogy használjak két kulcsot: újat a centrálzárhoz bal oldalon, régit a gyujtáskapcsolóhoz. A "gyenge zárhengert" átrakták a jobboldali, rossz ajtózár helyébe. Azt mondták, hogy az immobilizer működésében ez semmit nem fog változtatni. Megcsináltattam, tehát a régi zár a jobboldalon a régi kulcsok egyikével, a baloldalon az új kulcs+az egyik régi a gyujtáskapcsolóhoz.
Vissza az elejére
wladyslav
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 18. Kedd, 17:08    Hozzászólás témája: A kulcsom halott! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Adott a picassom gyári kulcsa, az már részletkérdés, hogy a ház teljesen tropa, de most már a benne lévő panel elektronika is meghalt. Bárhol keresem, sehol sem találok emberi áron új komplett elektronikát. Vagyis van 30-40ezerért, na de az vicc. Segítsetek!
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 19. Szerda, 12:39    Hozzászólás témája: Re: A kulcsom halott! Hozzászólás az előzmény idézésével

wladyslav írta:
Sziasztok!
Adott a picassom gyári kulcsa, az már részletkérdés, hogy a ház teljesen tropa, de most már a benne lévő panel elektronika is meghalt. Bárhol keresem, sehol sem találok emberi áron új komplett elektronikát. Vagyis van 30-40ezerért, na de az vicc. Segítsetek!

Szia, sokat segítene, ha beírnád merre élsz, így a közeledben lévők tudnak estleg segíteni.
A kulcs házat én innen rendeltem eddig pár ezerért.:
http://www.autokulcs.hu/kapcsolat

Ami az elektronikát illeti, csak ha látnám, mérném, tudnék segíteni. Nagy baja nem szokott lenni. Az igaz a házat nem árt időben cserélni, nehogy a mikrókapcsolók tönkre menjenek.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 21. Péntek, 7:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Plusz egy, érdemes időben cserélni a házat és akkor párezerből megvan a buli, ha halogatjuk lehet javítani/cserélni az elektronikát.
Utóbbit pl az autokulcs.hu esztergomi boltjában gyógyítják ha még menthető (általában a mikrokapcsolóba megy kosz és azt kell cserélni).
Hívj fel a környékeden lévő kulcsosokat hogy ki hajlandó ránézni, kapcsoló cserét sokan csinálnak.
dryaction
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. November 7. Szerda, 21:19    Hozzászólás témája: Re: A kulcsom halott! Hozzászólás az előzmény idézésével

wladyslav írta:
Sziasztok!

Őszintén én megcsináltattam 30 e Ft-ért Citroen Őrmezőnél. Tudom soknak hangzik, de miután tönkre ment az elektronika is így egyszerűbbnek láttam a dolgot. Plusz miután ez a harmadik Picasso (2 őt elloptak), így már nem mertem kockáztatni (ismeretlen kulcsok, elektronikák terén).
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. November 16. Péntek, 10:34    Hozzászólás témája: Re: A kulcsom halott! Hozzászólás az előzmény idézésével

dryaction írta:
wladyslav írta:
Sziasztok!

Őszintén én megcsináltattam 30 e Ft-ért Citroen Őrmezőnél. Tudom soknak hangzik, de miután tönkre ment az elektronika is így egyszerűbbnek láttam a dolgot. Plusz miután ez a harmadik Picasso (2 őt elloptak), így már nem mertem kockáztatni (ismeretlen kulcsok, elektronikák terén).

Mivel nálunk 5db Citroen van a családban s a 3 ezres kulcsház teljesen megegyezik a gyárival, így magam átraktam a kulcstollat , s az elektronikát. Van siker élményem, s megtakarítottam pár tízezret, illetve nem adtam ki a kezemből a kulcsot, nem másolta le senki. ?tlet
dryaction
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. December 3. Hétfő, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valamiből a márkaszerviznek is meg kell élnie Nagyon boldog .

Előszőr én is próbáltam rendelni 3 e ft ért házat (akkor még az elektronika jó volt), de a kulcsnak a tollát nem tudtam átrakni nem az a csavaros volt amit a képeken meg videókban lehet látni. (de az is simán benne van, hogy kotta voltam hozzá Nagyon boldog)

5 Citroen le a kalappal Laza
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Alkatrészek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
9 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban