Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5248

Utolsó 5 Tagunk
 01:Dec 07, 2018csupesz81
 02:Dec 01, 2018Heo
 03:Dec 05, 2018safiworks
 04:Dec 04, 2018EchoPeti1
 05:Nov 26, 2018lalaonline

Látogatók

Vendégek (100%)

24

01: 178.210.233.XXX  02: 5.196.87.XX  03: 31.46.196.XX  04: 176.63.17.XXX  05: 84.3.117.XX  06: 66.249.69.XXX  07: 188.32.65.XXX  08: 144.76.186.XX  09: 79.120.177.XX  10: 188.143.90.XXX  11: 209.17.97.XXX  12: 176.63.30.XXX  13: 66.249.75.XXX  14: 93.158.166.X  15: 37.9.113.XXX  16: 92.245.68.XXX  17: 185.184.157.XXX  18: 92.210.153.XXX  19: 91.83.238.XXX  20: 54.159.51.XXX  21: 176.63.19.XXX  22: 162.212.169.XX  23: 81.182.176.XXX  24: 87.97.100.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

24

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

3640

· Tegnap

2835

· Összesen ·
72052637

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

671

· Naponta

15,150

· Havonta

461,876

· Évente

5,542,511

Szerver idő
 · idő

21:24:52

· Dátum

11/12/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Vásárlási kérdések/tanácsok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Vásárlási kérdések/tanácsok
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 73, 74, 75

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindent a Picassoról
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Március 18. Szombat, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

berobi írta:
Sziasztok,

A Xsara Picasso-ba is olyan - relatíve - egyszerű beszerelni a tempomatot, mint a peugeot 307-be? Azt látom, hogy elég sok közös alkatrészük van. Talán az 1.6-os (16V) motor is ugyan az. (jelenleg egy 1.6-os 307-em van, amit kezdünk kinőni, jó lenne egy picit nagyobb autó, ezért gondolkozom picassoban)

Illetve mennyire ritka/gyakori a napfénytető? Hahu-n eléggé pontatlanul van kitöltve az autók adatlapja, hiába keres rá az ember.
Van valami évjárat ami előtt nem is fordult elő, vagy motorváltozattól függ-e esetleg? Csak, hogy tudjam szűkíteni a kört.

Köszi

1,6 8V mellé úgy rémlik nem volt, csak az erősebb motorok/magasabb felszereltségekhez.

A limiter funkciót is szeretnél, ahhoz gázpedált kell cserélni (nekem a karom limiteres is, de nem aktiváltuk másik pedál nélkül).
berobi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 20. Hétfő, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi mindkettőtöknek.

A panorámatetősre vajon ugyan azt a tetőcsomagtartót lehet rátenni mint a simára, vagy ez problémásabb?

Illetve mennyire hajlamos beázásra a panorámatető?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pzsele
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 22. Szerda, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, még mindig eladó egy garnitúra nyári gumi 4x108 15" lemezfelnin, jó állapotú 185/65 Fulda gumikkal! 35000 Ft a szett, érdeklődni: pzsele@gmail.com
ghorvath81
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 27. Hétfő, 11:20    Hozzászólás témája: vasarlas utani osszefoglalo Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Par hete lattatok el tanacsokkal vasarlas elott, es a hetvegen sikerult is megvenni egy 2005-os 8 szelepes 1.6-os darabot. Szemre jo allapotu volt, a Sabjan altal javasolt behuzott kezifekes hatso-hid hintaztatast is kiprobaltam, es nem hallottam gyanus zorejeket. Az allapotfelmeresen azonban mar mondtak (es megemelve latszott is) hogy a hatso kerekek eleg rondan befele dolnek, es adtak is egy tippet a szakik hogy ezt hogyan lehet jol tesztelni laikuskent, leeirom ide az utokor szamara:
- a hatso kerek moge benyulva, a kerekjarati iv es a kerek kozott kenyelmesen el kell fernie az ember kezfejenek. Nallam a bel oldalon csak az ujjaim fernek be, a tenyerem mar nem, a jobb oldalon pedig csak a masodik ujpercig tudok benyulni. Par honapon belul bele fog erni. Szoval a vasarlas utani szerviz reszekent ezt is megcsinaltatom.

Udv:
Gabor
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 28. Kedd, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ma én is megnéztem a kerék és a kerékjárati ív közötti rész és nekem sem fért be a tenyerem csak az ujjaim! Ez mennyire lehet gáz? A héten viszem műszakira remélem nem lesz vele gond!
ghorvath81
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 28. Kedd, 23:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanya78 írta:
Sziasztok!
Ma én is megnéztem a kerék és a kerékjárati ív közötti rész és nekem sem fért be a tenyerem csak az ujjaim! Ez mennyire lehet gáz? A héten viszem műszakira remélem nem lesz vele gond!

Az allapotfelmeres gyakorlatilag egy komplett muszaki vizsga volt, es a gep atment volna rajta annak ellenere hogy a jobb oldalon mar csak az ujjam hegye fert be a kerek moge. Hasznalattol fuggoen par honapot, max felevet adtak neki a szakik amig teljesen szetmegy. Akkor mar a rugozas sem lesz rendben, gondolom bukna a muszakin is. Azert kivancsi leszek csutortokon a Sabjan mint mond.

MAS:
mivel nem lattam erdemi kulonbseget a faceliftes es a regi valtozat kozott, ezert nem is volt szempont a keresesnel, de mivel 2005-os az auto evjarata, ezert biztos voltam benne hogy mar az ujabb. Azonban a lokharito nem szinrefujt, tehat ezek szerint ez megis a regebbi. (Ugy tudom 2004-ben volt a facelift).
Illetve rejtely az oldallegzsak is. Mindehol azt latom, hogy szeriafelszereltseg az osszes modellen, de az enyemben nincs. Vagy hol keressem a nyomat? Az ulesen, B oszlopnal semmi ilyen jellegu felirat...

Udv:
Gabor
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Március 29. Szerda, 3:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oldallégzsák az ülésbeb van. Eléggé feltünő.
Egyébként az enyémben sincs!

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Március 29. Szerda, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ghorvath81 írta:
sanya78 írta:
Sziasztok!

Az allapotfelmeres gyakorlatilag egy komplett muszaki vizsga volt, es a gep atment volna rajta annak ellenere hogy a jobb oldalon mar csak az ujjam hegye fert be a kerek moge. Hasznalattol fuggoen par honapot, max felevet adtak neki a szakik amig teljesen szetmegy. Akkor mar a rugozas sem lesz rendben, gondolom bukna a muszakin is. Azert kivancsi leszek csutortokon a Sabjan mint mond.

MAS:
mivel nem lattam erdemi kulonbseget a faceliftes es a regi valtozat kozott, ezert nem is volt szempont a keresesnel, de mivel 2005-os az auto evjarata, ezert biztos voltam benne hogy mar az ujabb. Azonban a lokharito nem szinrefujt, tehat ezek szerint ez megis a regebbi. (Ugy tudom 2004-ben volt a facelift).
Illetve rejtely az oldallegzsak is. Mindehol azt latom, hogy szeriafelszereltseg az osszes modellen, de az enyemben nincs. Vagy hol keressem a nyomat? Az ulesen, B oszlopnal semmi ilyen jellegu felirat...

Udv:
Gabor

A fényezetlen lökös az felszereltség, nem kor függvénye. Ha 8V a motor, akkor az még facelift előtti. (2003ban is volt egy kis ráncfelvarrás, meg 2007től is, de motor váltások 2005 körül voltak)
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Március 30. Csütörtök, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az enyém 8 szelepes, 2005 októberben vettem át újonan. A lökös krómcsíkos, s van a rendszám fölött is légbeömlő a hűtőhöz. Elit (akciós) felszereltségűként hirdették akkor... Kacsint?
ghorvath81
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Április 11. Kedd, 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megvolt a vasarlas utani kotelezok csereje, Sabjaneknal 60e-bol kijott, es csak csatlakozni tudok azokhoz akik dicsertek/ajanlottak a szervizt, meg kis is hozta Rakoskereszturra a gepet. A hatso hidra sajnos O is azt mondta hogy csere, szoval ugy nez ki ez a kezzel benyulunk a hatso kerek moge modszer eleg megbizhato teszt. Mar kaptam is idopontot Szentendrere, ahol egy masik 60e-bol raknak bele felujitott hidat. Addig teszteljuk a kocsit Asszonnyal, eddig minden jo, bar a sokak altal emlegetett elektronikai csokonyossegek mar elojottek, pl a potfeklampa nem ment, auto kikapcs, bekapcs, es ujra jo. Volt ketszer akkufesz hibajelzes is, ami furcsa hogy nem indulaskor, hanem utana 5 percel. Ez is elmult ujrainditas utan, de biztos ami biztos feltoltottem az akksit az ejjel, illetve mentem egy probakort multimeterrel az akksin, hogy lassam van-e toltes (van).
Aprosag, de az elakadasjelzo haromszognek nem talalom a helyet, ott lotyog a csomagtartoban. Fura hogy ennyi tarolorekesz mellett erre nem gondoltak. Vagy nekem nem az eredeti haromszogem lehet?

Udv:
Gabor
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Április 11. Kedd, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ghorvath81 írta:
Sziasztok!.......
Aprosag, de az elakadasjelzo haromszognek nem talalom a helyet, ott lotyog a csomagtartoban. Fura hogy ennyi tarolorekesz mellett erre nem gondoltak. Vagy nekem nem az eredeti haromszogem lehet?

Udv:
Gabor

Nem tudom milyen háromszöged van de nekem is a csomagtartóban van.

Vissza az elejére
Petya217
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Április 12. Szerda, 6:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ghorvath81 írta:
Sziasztok!

[...]

Udv:
Gabor

Én bedobtam a jobbegy alatti fiókba. Kacsint?
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Április 13. Csütörtök, 8:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya217 írta:
ghorvath81 írta:
Sziasztok!

[...]

Udv:
Gabor

Én bedobtam a jobbegy alatti fiókba. Kacsint?

Nekem a modubox mellé fér be kissé passzosan.
drsanya80
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 15. Hétfő, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A család 2007s picasso mellett döntött, de azt nem tudjuk eldönteni hogy 1.6 benzin vagy dízel.
Francia dízellel van tapasztalatom, bevált (peugeot 306 1.9 D).
A kérdés , hogy melyik megbízhatóbb rendszeres karbantartás mellett évi kb 15E kmre és mennyi az időszakos szerviz.

Válaszok köszönöm előre is
Sanya
Vissza az elejére
ghorvath81
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 16. Kedd, 9:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drsanya80 írta:
Sziasztok!

A család 2007s picasso mellett döntött, de azt nem tudjuk eldönteni hogy 1.6 benzin vagy dízel.
A kérdés , hogy melyik megbízhatóbb rendszeres karbantartás mellett évi kb 15E kmre és mennyi az időszakos szerviz.

Sanya

Szia Sanya!

Friss tulajkent nincs tapasztalatom a szervizkoltsegeket illetoen, azt majd mondanak a rutinosabbak, de hasonlo eves futassal nekem az jott ki hogy benzin. Mivel 2007-es hasznalt gepet veszel nem tudhatod hogy az eddigi karbantartasok mennyire voltak rendszeresek es megbizhatoak, ez pedig dizel eseteben nagyobb kockazatot jelent (szerintem). Masik szempont nallunk az volt, hogy sok rovid varosi ut is van az eves 15e km-ben, amit a dizel nem szeret.

Udv:
Gabor
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 16. Kedd, 10:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drsanya80 írta:
Sziasztok!

Sanya

Nekem 2003-as van az 8 szelepes. Komoly dolgokhoz nem kellett nyúlni , de persze kopó alkatrészek ebben is vannak. Az árak átlagosak szerintem.

Vissza az elejére
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 16. Kedd, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
drsanya80 írta:
Sziasztok!

Sanya

Nekem 2003-as van az 8 szelepes. Komoly dolgokhoz nem kellett nyúlni , de persze kopó alkatrészek ebben is vannak. Az árak átlagosak szerintem.

Hello! Mi egy hónapja vettük, 2005-ös 1.6 8V 95LE. Ami a motort illeti, ezeket cseréltettük, ami összehasonlítható a dízellel:

Kuplung 38.000LUK+30.000 a beszerelés (számla nélkül, de nem sufniban).
Kötelező szervíz, vezérlés csere nélkül: 64.000(első féktárcsák+betétek, olaj, légszűrő, pollenszűrő, olajszűrő.

Igen alapos összehasonlítást végeztem vásárlás előtt, többek között a dízellel szemben és alkatrészben úgy találtam, hogy minimum 60-70%-al olcsóbb a benzines, de ez a legkisebb benzines, amit mi vettünk.

Remélem segít...
Vissza az elejére
drsanya80
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 17. Szerda, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Khapy írta:

Hello! Mi egy hónapja vettük, 2005-ös 1.6 8V 95LE. Ami a motort illeti, ezeket cseréltettük, ami összehasonlítható a dízellel:

Kuplung 38.000LUK+30.000 a beszerelés (számla nélkül, de nem sufniban).
Kötelező szervíz, vezérlés csere nélkül: 64.000(első féktárcsák+betétek, olaj, légszűrő, pollenszűrő, olajszűrő.

Igen alapos összehasonlítást végeztem vásárlás előtt, többek között a dízellel szemben és alkatrészben úgy találtam, hogy minimum 60-70%-al olcsóbb a benzines, de ez a legkisebb benzines, amit mi vettünk.

Remélem segít...

A 306snál is kb ez a % arány volt a "kötelező" szerviznél, de fogyasztásnál visszahozta az a dízel motor a többletet.
egy vezérlés csere 100ban állt meg, de a periódus alatt (70E) közel 200E kevesebbet tankoltam bele. Gondolom a Citroen motoroknál is kb ez lehet a helyzet.
Ezért kérdeztem, hogy melyik jobb választás a fórum lakók szerint.
Vissza az elejére
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 17. Szerda, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attól is függ, hol, hogyan, milyen távokra használod, hol laksz.
Én a benzinesbe LPG-t rakattam 6 éve. 180 ezer volt anyaggal, szereléssel (párom C3-ba tavaly ilyenkor is annyiért rakták). Évente kb 100ezret spórolok a gázzal, a benzinhez képest, de a szlovák határnál lakom, s szloviban kb 170 Ft 1 liter autógáz. Kacsint? Így kb 14Ft-ra jön ki 1 km.
drsanya80
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 17. Szerda, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jancsi írta:
Én a benzinesbe LPG-t rakattam 6 éve. 180 ezer volt anyaggal, szereléssel (párom C3-ba tavaly ilyenkor is annyiért rakták). Évente kb 100ezret spórolok a gázzal, a benzinhez képest, de a szlovák határnál lakom, s szloviban kb 170 Ft 1 liter autógáz. Kacsint? Így kb 14Ft-ra jön ki 1 km.

napi 50km ebből 24 autópálya többi közút kb 3km város, plusz 200km hétvégenként

leszűkítettem két motorra 1,6 16V és 1,6 HDi az autót, szerintem az állapot fog dönteni.
Vissza az elejére
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 17. Szerda, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drsanya80 írta:
jancsi írta:

napi 50km ebből 24 autópálya többi közút kb 3km város, plusz 200km hétvégenként

leszűkítettem két motorra 1,6 16V és 1,6 HDi az autót, szerintem az állapot fog dönteni.

Mi azért választottuk a benzinest, mert évente kb. 10.000km-t fogunk menni a géppel, 70%-ban városban. Sokkal egyszerűbb és 'igénytelenebb'. Szerintem nagy kockázat egy 10éves turbódízel, ha biztosan nem tudod az előéletét, ráadásul nem csak a motoralkatrész a drágább, hiszen más 'kiszolgálás' is kell a dízel motornak (kipufogó, váltó, stb.). Kizártnak tartom, hogy napi 50km-el visszajöjjön a fogyasztásbeli különbség, a karbantartási árakat és az esetleges szervízköltséget is hozzászámolva.
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 24. Szerda, 9:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drsanya80 írta:
Sziasztok!

Sanya

Bár most nagy erőket vet be a média a Diesel háttérbe szorításáért, de szerintem még mindíg ez az egyszerűbb, megbízhatóbb techika , nekem olcsóbb is. Ha betartjuk a karbantartás alapszabályait, nincs vele gond. a C4 ben 180E Km van de eddig csak a kopó alkatrészeket cseréltem(féktárcsa, betétek, gmik) 10 év alatt, meg akkut 9év után, meg most kézifék kötelet 10 évesen, 8 évesen a klíma gázt komplettáltattam. Remélem ez is segít a döntésben. A Citroen és Peugeot motor teljesen ugyan az, egy cég 40 éve.
jocobaby
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Július 29. Szombat, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Eladó sorba kerül a Pikacsunk, két és fél évig volt nálam, sok örömet és bosszúságot is okozott, de sajna nagyobbra kell cserélnem szeptembertől.
Az utód C8 vagy Pug 807 lesz, természetesen diesel, szeretnék 2.2 HDI-t, de lehet be kell érnem a 2.0HDI-vel.
Esetleg van valakinek tapasztalata ezekkel a típussokkal?
Nem újat veszünk, hanem 10-11 éveset, párat már megnéztem, de szerintem a saját kocsim jobb állapotban van (435000 km), mint amiket kínálnak 1 milla környékén.
Ha esetleg valaki keres eladó 2002-es 2.0 HDI-t megvételre, az keressen meg nyugodtan.
Vannak ugyan hibái az autónak (klíma most éppen megint nem hűt)és őszintén megmondva már nem szeretnék rákölteni, de jön-megy és teszi a dolgát.
De jó volna tudni, hogy azért jó kezekbe kerül, mert sok szép emlék is köt hozzá.

Üdvözlettel:

Jocó
pepe0419
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 27. Vasárnap, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elgondolkodtam, hogy lecserélem a 2003-as Picet. Szívem szerint egy 2008-as, 1,6-os benzines Picet vennék, mivel ezt a típust legalább ismerem, van hozzá csomó mindenem. Felmerült még a C4 Picasso, a Rönó Grand Scenic vagy egy Toyota Verso. Utóbbi lenne a legdrágább, a Rönótól és a C4 Pictől pedig kicsit tartok.
Mivel ez egy Citroen fórum, ezért csak azt mondjátok meg, hogy a C4 Pic első szériás darabjai mennyire problémásak? Inkább az Xsara Pic vagy a C4 Pic? Köszi.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 28. Hétfő, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pepe0419 írta:
Elgondolkodtam, hogy lecserélem a 2003-as Picet. Szívem szerint egy 2008-as, 1,6-os benzines Picet vennék, mivel ezt a típust legalább ismerem, van hozzá csomó mindenem. Felmerült még a C4 Picasso, a Rönó Grand Scenic vagy egy Toyota Verso. Utóbbi lenne a legdrágább, a Rönótól és a C4 Pictől pedig kicsit tartok.
Mivel ez egy Citroen fórum, ezért csak azt mondjátok meg, hogy a C4 Pic első szériás darabjai mennyire problémásak? Inkább az Xsara Pic vagy a C4 Pic? Köszi.

Verso szűkös (főleg a csomagtartó) Pichez képest.
Az 1.6os C4P-t meg merném venni, de nehezebb, drágábban fentartható, sutább picit a hátsó futóműve. Scenic se rossz, de nem is hibátlan, én inkább a mostanira fiatalítottam anno (mostanában meg ezt szeretném, de benzinesre nehéz lesz...)
jocobaby
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 29. Kedd, 2:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pepe0419 írta:

Szia,

Az elmúlt időben elég sok autót megnéztem, volt pár C4Pic is köztük, ha ebben gondolkozol célszerű magánszemélytől vagy márka kereskedésből venni.
1.5 milláig nézegettem de mindegyik csapni való volt( Budapest és vonzáskörzete).
Valamint sok a külföldről behozott/ illetve taxi volt elöző életében...
Es hát a Picchez képest jóval magassabb a fentartási költség is szerintem, mondjuk a 807 se piskota, de ezt válaltam:-)
Rönón ne vegyél, ha csak nem szeretnél lelkes szerviz látogató lenni hetente( sajnos van nem egy negatív tapasztalat).
Ha fatalabb Piccet szeretnél, lehet jobb lenne az 1.8 benzin, de erről nyilatkozzanak a benzines car társak, én a 2.0 HDI-t favorizálom, mivel az volt ez előtt.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 29. Kedd, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1.8ról váltottam 1.6 16V-re, nem bántam meg; de az igazi egy kezelés után lett az 1.6 (már van annyi nyomaték mint az 1.8asnak, de kevesebbet eszik).

Illetve 2005től már az 1.6 16V váltotta, sokat fiatalítani nehéz lesz ha 1.8 a cél.
https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html
pepe0419
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Szeptember 5. Kedd, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
1.8ról váltottam 1.6 16V-re, nem bántam meg; de az igazi egy kezelés után lett az 1.6 (már van annyi nyomaték mint az 1.8asnak, de kevesebbet eszik).

Illetve 2005től már az 1.6 16V váltotta, sokat fiatalítani nehéz lesz ha 1.8 a cél.
https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

1,8 már nem igen van 2008-as, legalábbis HaHu nem dobott fel. A dízel meg nagyon lutri ebben a korban már, ugye?
Nézegetem majd az 1,6 16V 2008-as PICeket.
Köszi a tanácsokat mindenkinek:)
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Szeptember 18. Hétfő, 18:53    Hozzászólás témája: Eladó XP Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Eladó lett az autónk, 2010.09. évjáratú 1.6 16V Tendance felszereltségű, Magyarországi üzembehelyezésű,
78000 km van benne garantáltan.
Sérülés mentes, makulátlan állapotú, grafitszürke metál a színe.
Az utolsó szervize 71500 Km-nél volt, Total Quartz 9000+ összes szűrő.
10e kilométerenként volt benne olajcsere.
2 új ablaktörlőlapat elöl.

Gyári felszereltsége:
ABS, 4légzsák, 2 el.ablak, 2 el.tükör (fűtött) mech.klíma, fedcomp, központizár.

Plusz felszereltség:
TEMPOMAT! , tolató radar, 2 ködlámpa, Modubox, 4 téligumi felnin, gyári tetőcsomagtartó, gyári napvédő roló a hátsó ajtók ablakain, Pioneer CD-MP3-AUX rádió+4 hangszóró, méretpontos szőnyeg garnitúra.

Érdeklődni privátban, egyelőre máshol nem hírdetem.

Ár: 1,8M
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Október 8. Vasárnap, 15:33    Hozzászólás témája: Re: Eladó XP Hozzászólás az előzmény idézésével

pda írta:
Sziasztok,

Eladó lett az autónk, 2010.09. évjáratú 1.6 16V Tendance felszereltségű, Magyarországi üzembehelyezésű,
78000 km van benne garantáltan.
Elkelt, a továbbiakban tárgytalan a post.
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2018. Január 26. Péntek, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

10,5 év és 200.000 km után megválok a Picassomtól. Az új autót ma előlegeztem le, maradok a márkánál C4 Picasso 1,6hdi.

A régi eladó lesz pár hét múlva, még egy két dolgot megcsinálok rajta, aztán fájó szívvel válok meg tőle. Ha valakit érdekel írjon.
Tony
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Február 26. Hétfő, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azokhoz szólok, akik családi méretű használt autó vásárláson gondolkodnak, és eljutottak a Picasso-hoz, mint lehetséges választáshoz. Nekik szeretnék egy tartós teszt alapján röviden értékelést mondani a típusról.
Szóval, 2008 márciusában vettem át az én 1.6 16 szelepes 109 lóerős Alumínium metál színű benzines autómat. Ami először zavart egy kicsit, hogy a kormány csak horizontálisan állítható, ezért a 183 cm-es magasságom miatt csak nehezen tudtam megtalálni a kedvező vezetési pozíciót. Viszont már akkor is nagyon tetszettek a hatalmas üvegfelületek, a jó kilátás. Az autó ár-érték aránya akkoriban kedvezőnek számított, ami magyarra lefordítva azt is jelentette, hogy néhol olcsóbb megoldásokat alkalmaztak (érdemes kipróbálni az ajtók csukódását Nagyon boldog ). Ettől függetlenül minden megoldás vállalható, működőképes. Sokan félnek a francia autók elektromos meghibásodásától. Nos, a 10 év alatt kb. annyi történt, hogy a műszerfalban kétszer kiégett egy-egy led, illetve idén januárban (mikor máskor, egy sorompós parkolóba történő behajtáskor) az ablakemelő mechanikája megadta magát!
Műszaki meghibásodás nem történt, tavaly ősszel kilyukadt a fűtőradiátor, javítva, oszt ennyi. Az eltelt évek alatt összesen 122 000 km-t tettem meg az autóval, évente szervizelve. Az első kötelező szervizet kivéve minden esetben saját szerelőm tartotta karban, a szervizkönyvbe bepecsételve, számlával. Csak a gyári olajat kapta az autó (Totalquarz 9000), + jó minőségű szűrőket. Gyertyákat és fékbetéteket 65 000 km-nél cseréltettem először, de még bőven volt benne tartalék. Tankolni csak Shell, OMV, Agip esetleg MOL kútnál szoktam, diszkont kútnál soha!

A fogyasztásával kapcsolatban itt a fórumon is nagy viták folytak annak idején. Egyszer, kedvező körülmények között 5.8-at is sikerült vele elérni, de nem ez a jellemző. Én ha tehetem, főúton kb. 100-al szoktam közlekedni, úgy, hogy igyekszem a saját tempómat autózni, és lehetőség szerint keveset fékezni. Így el lehet érni a 6.8-7.0 litert, illetve autópályán 110-nél 7.2-7.8-at, 130-nál pedig a 8.2-9.0 litert. De hangsúlyozom, sok függ a körülményektől (Horvát autópálya 4fővel, full csomag, Splitből, na az ennyiből nem áll meg Nevet? ).
Az autó kényelme tökéletes, a hátsó ülések variálhatósága példa értékű. Talán csak az idióta pótkerék és akkumulátor elhelyezés mondható rossznak. Tulajdonképpen ezekkel csak defektkor vagy aksi cserekor szembesülünk, de akkor nagyon ( téli hidegben országúton kerékcsere megvan?).

Szóval, nagyon kedveltem és megbecsültem az autót, de szerettem volna valami újat. Néztem Picassót, csak sajnos 10-ből 9 dízel, azt meg nem akartam. Így lett végül is Renault Kadjar. Jó autó, de ez már nem az egyterű érzés, még barátkozunk. (magasra húzott ablakkeretek, szűkös csomagtartó, pótkerék nuku
S?r? vagy nagyon szomor? ) Nagyjából ennyi, ha valaki talál a típusból hasonló állapotút, bátran megveheti, nem fog csalódni benne. Több mint 10 évig gyártották, ami hiba volt kijavították. Nem egy rakéta, de okosan autózva jól és lendületesen halad Felki?lt Felki?lt Felki?lt
pepe0419
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 3. Szombat, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/citroen/c4_picasso/citroen_c4_picasso_1_6_vti_dynamique_gyonyoru_154_000_km-12330220
Erről mi a véleményetek? Ennyiért van Xsara Pic is, bár azok szerintem már túlzottak.
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2018. Március 4. Vasárnap, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pepe0419 írta:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/citroen/c4_picasso/citroen_c4_picasso_1_6_vti_dynamique_gyonyoru_154_000_km-12330220
Erről mi a véleményetek? Ennyiért van Xsara Pic is, bár azok szerintem már túlzottak.

1. Ausztriából származik, rózsdásodást meg kell nézni rajta.
2. Ha kinti és még nincs Mo-n forgalomba helyezve, mert a regisztrációs matricát nem látom rajta, miért van 3. magyar autószerelő bejegyzés a szervizkönyvben? Lehet, hogy igaz, de élénk fantázia kell hozzá, hogy elhiggyem a sztorit.
3.El kell menni, meg kell nézni, lehetőleg szakszervizben.
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2018. Március 4. Vasárnap, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tony írta:
Sziasztok!
Azokhoz szólok, akik családi méretű használt autó vásárláson gondolkodnak, és eljutottak a Picasso-hoz, mint lehetséges választáshoz. Nekik szeretnék egy tartós teszt alapján röviden értékelést mondani a típusról..
.
.
Talán csak az idióta pótkerék és akkumulátor elhelyezés mondható rossznak. Tulajdonképpen ezekkel csak defektkor vagy aksi cserekor szembesülünk, de akkor nagyon ( téli hidegben országúton kerékcsere megvan?).
S

Én is hasonló jókat tudok róla mondani, 10 év és 200e km után.
A pótkeréknél vitatkoznék egy kicsit, láttam már autópálya mentén a teljes nyaralós cuccot kipakoló családot, hogy hozzáférjenek a csomagtartó aljában lévő pótkerékhez. Akkor csak kényelmesebb a kereket alulról levenni?
De ez részletkérdés, nem ettől jó vagy rossz az autó.
Én is cseréltem, illetve úgy néz ki bővítettem, mert lehet, hogy megmarad másodiknak..
pepe0419
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 4. Vasárnap, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
pepe0419 írta:

1. Ausztriából származik, rózsdásodást meg kell nézni rajta.
2. Ha kinti és még nincs Mo-n forgalomba helyezve, mert a regisztrációs matricát nem látom rajta, miért van 3. magyar autószerelő bejegyzés a szervizkönyvben? Lehet, hogy igaz, de élénk fantázia kell hozzá, hogy elhiggyem a sztorit.
3.El kell menni, meg kell nézni, lehetőleg szakszervizben.

Köszi, mindig tanul az ember, hogy mire figyeljen. Mosoly Mi az a bemélyedés a hátsó középső ülésen? Mindig tartok a külföldi autóktól, de valahogy nagyon kevés a magyarországi Szomor?
A magyar szaki pedig valószínűleg nem létezik, mert nem találtam az egyéni vállalkozók között.
insel
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 17. Hétfő, 15:42    Hozzászólás témája: Eladó lesz Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

10,5 év után, túl a 325.000 problémamentes kilométeren, eladó lesz a családtagunk...
Ha valakit érdekel, jelezzen!
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 18. Kedd, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az 1,4 hdi motorral van valakinek tapasztalata? Feleségemnek megtetszett a C3 II,és most ilyet nézegetünk a régi Picasso helyett.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 18. Kedd, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
Az 1,4 hdi motorral van valakinek tapasztalata? Feleségemnek megtetszett a C3 II,és most ilyet nézegetünk a régi Picasso helyett.

Röviden a 68/70 lovas 8 szelepes ajánlott, az erősebb 16 szelepes nem (helyette inkább az 1.6os érdemes választani). Meglepően jól megy, de újra kell tanulni vele a váltókezelést, írtózatosan hosszúak a fokozatok.
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Szeptember 20. Csütörtök, 8:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:

Nekünk volt egy 68LE-s P206SW pár évig , de sajna porrá vált. Nem a motor miatt. Nagyon kis fogyasztású, de nem egy verseny paripa. Szívós darab. A turbó hőpajzs törött le róla csak, de az a széria ilyen volt. Szegecseléssel orvosoltam.
Szóval jó kis igásló, nyugodt embereknek. 3-4 literrel elmegy simán.
Olajat azon is 10-ezrenként cseréltem. Mindez saját tapasztalat.
Remélem segítettem.

Üdv!
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindent a Picassoról Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 73, 74, 75
75 / 75 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban