Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5248

Utolsó 5 Tagunk
 01:Dec 07, 2018csupesz81
 02:Dec 01, 2018Heo
 03:Dec 05, 2018safiworks
 04:Dec 04, 2018EchoPeti1
 05:Nov 26, 2018lalaonline

Látogatók

Vendégek (100%)

24

01: 176.63.17.XXX  02: 84.3.117.XX  03: 66.249.69.XXX  04: 188.32.65.XXX  05: 144.76.186.XX  06: 79.120.177.XX  07: 188.143.90.XXX  08: 209.17.97.XXX  09: 176.63.30.XXX  10: 66.249.75.XXX  11: 93.158.166.X  12: 37.9.113.XXX  13: 92.245.68.XXX  14: 185.184.157.XXX  15: 92.210.153.XXX  16: 91.83.238.XXX  17: 54.159.51.XXX  18: 176.63.19.XXX  19: 162.212.169.XX  20: 81.182.176.XXX  21: 87.97.100.XX  22: 37.76.43.XXX  23: 84.236.61.XXX  24: 66.249.69.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

24

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

3773

· Tegnap

2835

· Összesen ·
72052770

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

671

· Naponta

15,150

· Havonta

461,877

· Évente

5,542,521

Szerver idő
 · idő

21:34:08

· Dátum

11/12/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Nehezen indul...
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Nehezen indul...
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 9. Péntek, 8:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is ezt gyanítottam de interneten olyat hogy autómata szivató nem találtam! Nem. Az alapjárati motor lenne az?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 12. Hétfő, 9:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanya78 írta:
Én is ezt gyanítottam de interneten olyat hogy autómata szivató nem találtam! Nem. Az alapjárati motor lenne az?

Így van! Alapjárati motor tisztítás ill. csere.
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 12. Hétfő, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még azt szeretném kérdezni hogy az alapjárati motornak gyújtás ráadásakor kell búgnia mert az enyém nem búg csak az üzemanyag szivattyú. Az ismerősöm picjébe elől is bug valami!
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. December 12. Hétfő, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanya78 írta:
Még azt szeretném kérdezni hogy az alapjárati motornak gyújtás ráadásakor kell búgnia mert az enyém nem búg csak az üzemanyag szivattyú. Az ismerősöm picjébe elől is bug valami!

Csak a tápszivattyú és hőmérő ventilátora ad ki hangot és persze a szellőzőzsaluk, míg nem jár a motor. Szerintem.
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 15. Csütörtök, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma megrendeltem az alapjárati motort,holnap elméletileg itt lesz. A cserét hétvégére tervezem,azt szeretném kérdezni hogy csere után kell-e tanítani és mire figyeljek oda nehogy elszúrjam:)
Dakobacsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 16. Péntek, 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanebben a témakörben,alapjárat fül---olvasni és okkulni !
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. December 17. Szombat, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma kicseréltem az alapjárati motort ,elég eldugott helyen van vagyis a szerelése. Első indítás után nagyon felment az alapjárat de a másodiknál már szépen tartotta az alapjáratot! Valamit tolatásnál is szépen működik nem hullámzik,remélem így is marad 😃 [/img]
kutjaaa
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 27. Hétfő, 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót?
Jelenség, leállítom az autót, rövid időn belül el akarom indítani, ráadom a gyújtást de az üzemanyag-szivattyút nem hallom, tekerni teker az önindító de el nem indul! Ma fordult elő velem másodszor, de okulva az elsőből nem próbáltam tekertetni, próbáltam nyomkodni, mozgatni az üzemanyag ellátást megszakító kapcsolót a motortérben, mozgattam a csatlakozóját, persze közben kulcs ki-be, újra és újra, nem tudom hányadik próbálkozásra egyszer csak hallottam hogy dolgozik a szivattyú és rendben indult is az autó!

Minden ötletnek nagyon örülnék!

Üdv,
Kutjaaa
Kulos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Február 27. Hétfő, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kutjaaa írta:
Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót?
Jelenség, leállítom az autót, rövid időn belül el akarom indítani, ráadom a gyújtást de az üzemanyag-szivattyút nem hallom, tekerni teker az önindító de el nem indul! Ma fordult elő velem másodszor, de okulva az elsőből nem próbáltam tekertetni, próbáltam nyomkodni, mozgatni az üzemanyag ellátást megszakító kapcsolót a motortérben, mozgattam a csatlakozóját, persze közben kulcs ki-be, újra és újra, nem tudom hányadik próbálkozásra egyszer csak hallottam hogy dolgozik a szivattyú és rendben indult is az autó!

Minden ötletnek nagyon örülnék!

Üdv,
Kutjaaa

Helló!
Végre egy közeli clubtag... Nevet?
kutjaaa
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 28. Kedd, 6:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Mosoly Örülök én is, van egy helybéli akivel lehet agyalni! Mosoly

Ma reggel is eljátszotta velem, pár kulcs ki-be után elindult a szivattyú és rendben el is indult a motor!
Jól tippelek hogy az immobiliser az üzemanyag-ellátást blokkolja ha nem ismeri fel a kulcsot?

A tél során kétszer-háromszor előfordult, hogy miután kivettem a kulcsot és kinyitottam az ajtót akkor nekiállt sipákolni, hogy a kulcs a gyújtáskapcsolóban maradt!

Tud esetleg ajánlani valaki egy jó szakit fehérváron?

Üdv,
Kutjaaa
Laci71
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 10. Péntek, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, a 2000 HDI-m időnként 3-4 naponta csak 8-9 indításra reagál illetve volt, hogy menet közben is leállt mintha nem kapna üzemanyagot ugyanúgy 8-10 indítás mire életre kel.
Azt a tippet kaptam, hogy a főtengely holtponti jeladója lesz a ludas viszont ebből 4-5 fajta is van úgyhogy meg kellene néznem, hogy az enyémben melyik van de nem tudom merre keressem.
Ha valaki tudja legyen szíves írja meg hol keressem.
Köszi.
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Március 10. Péntek, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laci71 írta:
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, a 2000 HDI-m időnként 3-4 naponta csak 8-9 indításra reagál illetve volt, hogy menet közben is leállt mintha nem kapna üzemanyagot ugyanúgy 8-10 indítás mire életre kel.
Azt a tippet kaptam, hogy a főtengely holtponti jeladója lesz a ludas viszont ebből 4-5 fajta is van úgyhogy meg kellene néznem, hogy az enyémben melyik van de nem tudom merre keressem.
Ha valaki tudja legyen szíves írja meg hol keressem.
Köszi.

Találgatások helyett, egy diagnosztika, gyári géppel, többet ér!

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Laci71
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Március 17. Péntek, 0:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A gyári szervízben a gyári szerelő csak hebegett habogott mikor megkérdeztem tőle, hogy merre keressem a holtponti jeladót majd 5 perc gondolkodás után azt mondta, hogy sokan várnak rá és válasz nélkül elment.
Mint késöbb kiderült a motor jobb oldalán aközépen található.
Vissza az elejére
Somi1
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Október 3. Kedd, 3:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
1hete áll az autó! szerelő nem tud vele mit kezdeni! Inditásnál csak pörgeti de nem indul el! Szivatyú hang van hibaüzenet nincs benzinszag van a kipufogó végen segítsetek hol keresssem a hibát!
köszönöm Zsolt
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Október 3. Kedd, 5:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Somi1 írta:
Sziasztok !
1hete áll az autó! szerelő nem tud vele mit kezdeni! Inditásnál csak pörgeti de nem indul el! Szivatyú hang van hibaüzenet nincs benzinszag van a kipufogó végen segítsetek hol keresssem a hibát!
köszönöm Zsolt
odáig azért remélem sikerült eljutni, h szikra van e
sortrafo ki 4, gyertya bele és egy rövid indítózás
Somi1
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Október 4. Szerda, 3:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pda írta:
Somi1 írta:
Sziasztok !
köszönöm Zsolt
odáig azért remélem sikerült eljutni, h szikra van e
sortrafko ki 4, gyertya bele és egy rövid indítózás

Természetesen igen sőt imo és minden egyébb villamos részt átnéztünk ismerős autóvill szerelővel tegnap este Csak tegnap tudott jönni. A szerelő gépre tette de azon kívül semmit nem csinált vele. Most úgy néz ki hogy szívatyú gond lesz.
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Október 4. Szerda, 4:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Somi1 írta:

Természetesen igen sőt imo és minden egyébb villamos részt átnéztünk ismerős autóvill szerelővel tegnap este Csak tegnap tudott jönni. A szerelő gépre tette de azon kívül semmit nem csinált vele. Most úgy néz ki hogy szívatyú gond lesz.
azért ez nem kellene, h 1 hétig tartson
logikus hibakeresés
szikra van ezek szerint
ok
akkor benzin
ha már kiszedtem a gyertyákat, nyomok a hengerekbe fecskendővel egy kis benzint
ha indul, egyértelmű, h üzemanyag oldal
utána megnézem, szállít e a szivattyú, megbontok egy csonkot
igen/nem
nem
akkor szivattyú/v szűrő
igen
akkor injektor, v befecskendezés vezérlés
és igy megyek tovább
Somi1
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Október 7. Szombat, 3:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
köszönöm Zsolt
Somi1
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Október 7. Szombat, 3:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pda írta:
Somi1 írta:

azért ez nem kellene, h 1 hétig tartson
logikus hibakeresés
szikra van ezek szerint
ok
akkor benzin
ha már kiszedtem a gyertyákat, nyomok a hengerekbe fecskendővel egy kis benzint
ha indul, egyértelmű, h üzemanyag oldal
utána megnézem, szállít e a szivattyú, megbontok egy csonkot
igen/nem
nem

Szerintem se kellett volna 1 hétig tartani de a szerelőnek szerintem túl sok munkája vvolt és nem foglalkozott vele. Ismerős 2 óra alatt mindent végig nézet rajta. És igy jött ki hogy ac pumpa. Most hogy közöltem vele hogy mi a gond már tudott mérni nyomást . Ezt már akkor meg tehette volna😕
akkor szivattyú/v szűrő
igen
akkor injektor, v befecskendezés vezérlés
és igy megyek tovább

Alexandra74051
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Július 16. Hétfő, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2002-es, 2.0HDi Picassommal kapcsolatban kérném segítségeteket, már végső kétségbeesésemben...
Kb. 1 hónapja küzdünk vele, szervízben dolgozom, már mindent de tényleg mindent végiggondoltunk, agyaltunk, kimértünk a kocsin, amit lehet.

A jelenség a következő: Forgat, de nem röffen. Hidegindítóval próbáltuk, röfögött, de gázolaj semmi, ahogy kifogyott a hengerekből a hidegindító, továbbra sincs semmi... Az elején nem volt semmi izzítás, aztán egyik pill.ról a másikra visszajött, múlt pénteken ugyanígy mindenféle beavatkozás nélkül elment újra az izzítás. Ettől még mennie kéne, hiszen még nincs hideg.

Befecskendező szelepeknél eleinte gyújtáson gyengus feszültség (ellenőrző lámpával nézve), forgatáskor nulla. Ma próbáltuk, izzítás semmi, viszont full áram a csúcsoknál, de nincs testelése... Tehát nem nyitnak.

Alsó holtponti jeladó cserélve, tápfeszültsége mérve, tökéletesen műxik, ellenállása is gyári értékeken belül.
Üzemanyag nyomásszenzor szintén cserélve, nyomásszabályzó szelep a nagynyomásún vagy 3x lett cserélve - persze bontottra, ólcsítva. Tuti, h működik!

Vezérműtengely/Hall jeladó szintén cserélve. Kisnyomású rendszer nyomja az üzemanyagot, de semmi befecskendezés...

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 13. Hétfő, 4:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alexandra74051 írta:
2002-es, 2.0HDi Picassommal kapcsolatban kérném segítségeteket, már végső kétségbeesésemben...
Kb. 1 hónapja küzdünk vele, szervízben dolgozom, már mindent de tényleg mindent végiggondoltunk, agyaltunk, kimértünk a kocsin, amit lehet.

A jelenség a következő: Forgat, de nem röffen. Hidegindítóval próbáltuk, röfögött, de gázolaj semmi, ahogy kifogyott a hengerekből a hidegindító, továbbra sincs semmi... Az elején nem volt semmi izzítás, aztán egyik pill.ról a másikra visszajött, múlt pénteken ugyanígy mindenféle beavatkozás nélkül elment újra az izzítás. Ettől még mennie kéne, hiszen még nincs hideg.

Befecskendező szelepeknél eleinte gyújtáson gyengus feszültség (ellenőrző lámpával nézve), forgatáskor nulla. Ma próbáltuk, izzítás semmi, viszont full áram a csúcsoknál, de nincs testelése... Tehát nem nyitnak.

Alsó holtponti jeladó cserélve, tápfeszültsége mérve, tökéletesen műxik, ellenállása is gyári értékeken belül.
Üzemanyag nyomásszenzor szintén cserélve, nyomásszabályzó szelep a nagynyomásún vagy 3x lett cserélve - persze bontottra, ólcsítva. Tuti, h működik!

Vezérműtengely/Hall jeladó szintén cserélve. Kisnyomású rendszer nyomja az üzemanyagot, de semmi befecskendezés...

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!

Érdeklődj itt: jenahdi. A kisujjában vannak a hdi-k.
Alexandra74051
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 13. Hétfő, 8:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Es ot h talalom meg?
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 13. Hétfő, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alexandra74051 írta:
Es ot h talalom meg?

http://jena307.hu/index/elerhetoseg/0-7
Alexandra74051
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 13. Hétfő, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

koszonom szepen
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban