Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5248

Utolsó 5 Tagunk
 01:Dec 07, 2018csupesz81
 02:Dec 01, 2018Heo
 03:Dec 05, 2018safiworks
 04:Dec 04, 2018EchoPeti1
 05:Nov 26, 2018lalaonline

Látogatók

Vendégek (100%)

11

01: 54.159.51.XXX  02: 151.80.39.XXX  03: 66.249.69.XXX  04: 37.76.55.XX  05: 151.80.39.XXX  06: 5.187.205.X  07: 87.250.224.XXX  08: 66.249.69.XXX  09: 66.249.75.XXX  10: 66.249.69.XXX  11: 176.63.17.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

11

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

3903

· Tegnap

2835

· Összesen ·
72052900

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

671

· Naponta

15,150

· Havonta

461,878

· Évente

5,542,531

Szerver idő
 · idő

22:19:25

· Dátum

11/12/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Engedélyezett kenőanyagok (szervízfüzet szerint)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Engedélyezett kenőanyagok (szervízfüzet szerint)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Üzemanyag, kenőanyag
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 14. Hétfő, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
Az már sokkal jobban hangzik; ráadásul tartósabb is ez az olaj, remélhetőleg ezzel már normál keretek között marad az olajfogyasztás (cseréig 2-4 liter még elférhet 10-15 ezren).
viccelsz??
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 15. Kedd, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pda írta:
MC_Pite írta:
Az már sokkal jobban hangzik; ráadásul tartósabb is ez az olaj, remélhetőleg ezzel már normál keretek között marad az olajfogyasztás (cseréig 2-4 liter még elférhet 10-15 ezren).
viccelsz??

Valóban soknak tűnik a 2-4 liter! ez gyári norma?

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 15. Kedd, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
pda írta:
MC_Pite írta:
viccelsz??

Valóban soknak tűnik a 2-4 liter! ez gyári norma?

Én még deciből is sokallom. A 10 éves 104 ezret futott autóm nem látható mennyiségben fogyasztja az olajat. /Nagy megelégedésemre./
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Augusztus 28. Hétfő, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A gyártók bevédik magukat, bőven többet adnak meg mint 2dl/1000km (általában 1l/1000km a gyártói).
10W40es olajból nekem a kék megevett ennyit, jobb olajból nem fogyott el a literes flakon.
A TU-ból meg sose fogy semennyi (30asokból).

1.8asról:
"Aztán rendszeresen töltögettem bele, 2 olajcsere között belement 5 l!! A teljes olajmennyiség lecserélődött. És nem tudom hova tűnt, mert nyoma nem volt. Szervíz szerint ez a gyári norma alatti."
nyuszy89
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Március 29. Csütörtök, 19:50    Hozzászólás témája: C3 Picasso jelentés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretnék információt adni a jelenlegi állapotról. C3 Picasso 1.4 Vti 95LE 70kW. Mióta az 5w30 c2 olajat használok az autóba, ami persze gyári előírás, azóta kb 3000km/1l olajfogyásom van, amire aztmondták a szervízben, hogy ennél a típusnál ez így is marad, mert eszik az olajat. Azt mondták, hogy cserélhetnek ki pár tömítést, de teljesen felesleges, mert a fogyás megfog maradni ezután is, mert ilyen az autó. Lassan 2 éve nálam van, rendszeresen karbantartom, hála a jó égnek semmi gondom nem volt vele eddig. LEKOPOGOM! Nagyon boldog Csak olyan dolgokat cseréltem benne amit én szerettem volna és nem azért mert tönkrement. 12-15ezer km évente azért beleszáll. Szeressük a kicsikocsit az olajfogyasztás ellenére. Mosoly Most volt műszakis szóval remélem újabb 2 év hibamentes menet lesz. Eddig ezeket cseréltem ki magamtól, mert kiszerettem volna.

- Nyárigumi szett, 195/55R16.
- Első féktárcsák, hornyolt BREMBO.
- Első betétek, BREMBO.
- 2db hátsó lámpát szereztem, mert párásodtak, de a 2 használtan szerzett már nem.
- BERU gyerták 4db, 3 elektródások.
- Olajok amikkel próbálkoztam: Total Quartz INEO ECS 5w30 c3 illetve most AZ.Meisterteile 5w30 c2, mindkettő PSA jóváhagyott az adott típushoz
- Évente kötelezők ugye, szűrők, olaj stb... Én személy szerint HENGST szűrőket raktam bele vagy ami még szóba jöhet ugye a MANN-FILTER.
- Ablaktörlő lapátok, amiről szintén neház választani mert bedugós változat és abból eddig csak a VALEO és Bosch volt a legjobb. Kinek mi fér bele anyagilag. Nagyon boldog
- Csomagtértálcát vettem bele hogy ne csuszkáljon szana szét minden, plusz ha kiömlik valami akkor azon marad.
- Izzócserével ijesztgettek engem az elején hogy készüljek fel mert zabálj a az izzókat. Hát én 1x cseréltem benne a 2év alatt, szoval.... nemsok talán.
- Fékek úszónyergeit szoktam a csúszkákat fehér zsírral átkenni kerékcserekor, hogy jó legyen. Illetve fektisztitoval atfujom a tarcsakat.
- Gumikat mindig lefujom cserekor apoloval a futofeluleten kivul.
- Télen szilikonzsirrral a gumifeluleteket ajtoknal motorternel ill, hatul lekenem, hogy ne faggyon ossze.

Ide a végére kérdeznék azért valamit, hogy az üzemanyagszűrőt azt is évente kell vagy csak elég 2 évente?
Illetve a hátsó tárcsákat kéne lecserélni, de csak ABSgyuru meg csapágyszettesen van. Lehet azon csak tarcsat mint elol vagy muszaj mindennel egyutt? Elég huzos az ara szettben... Nagyon boldog

Ennyi volt egyelőre a helyzetjelentésem.
Üdv, Gábor.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2018. Április 4. Szerda, 14:58    Hozzászólás témája: Re: C3 Picasso jelentés Hozzászólás az előzmény idézésével

nyuszy89 írta:

- 2db hátsó lámpát szereztem, mert párásodtak, de a 2 használtan szerzett már nem.
- BERU gyerták 4db, 3 elektródások.

Ide a végére kérdeznék azért valamit, hogy az üzemanyagszűrőt azt is évente kell vagy csak elég 2 évente?
Illetve a hátsó tárcsákat kéne lecserélni, de csak ABSgyuru meg csapágyszettesen van. Lehet azon csak tarcsat mint elol vagy muszaj mindennel egyutt? Elég huzos az ara szettben... Nagyon boldog

Ennyi volt egyelőre a helyzetjelentésem.
Üdv, Gábor.

Üdv!

Jó lett volna amegfelelő topikba tenni a kérdéseket.

-Benzin szűrőt elég 4 évente/50.000ezrenként, gázolajszűrőt kell sűrűbben. Erre nem tudom mi a gyári előírás.
-Úgy tűnik annak is komplett a hátsó tárcsája mint sok újabb autónak, az annyi, vígasztaljon hogy egyszer kell cserélni mert ha nem vagy falábú akkor az igen sokat ki fog bírni (és picit vigasztaljon, hogy megvan így a csapágycsere is).

Még vmi: "2db hátsó lámpát szereztem, mert párásodtak, de a 2 használtan szerzett már nem." Nem tudom nálad repedt volt-e, ha nem, akkor 98%ban a tömítés nem tömít rendesen mert a sok kosz/por befolyik a tömítés alá. Én kb évente kipattintom és letörlöm (és szilikonozom) a hátsó lámpák gumiját.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Üzemanyag, kenőanyag Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban