Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5248

Utolsó 5 Tagunk
 01:Dec 07, 2018csupesz81
 02:Dec 01, 2018Heo
 03:Dec 05, 2018safiworks
 04:Dec 04, 2018EchoPeti1
 05:Nov 26, 2018lalaonline

Látogatók

Vendégek (100%)

21

01: 178.210.233.XXX  02: 5.196.87.XX  03: 31.46.196.XX  04: 176.63.17.XXX  05: 84.3.117.XX  06: 66.249.69.XXX  07: 188.32.65.XXX  08: 144.76.186.XX  09: 79.120.177.XX  10: 188.143.90.XXX  11: 209.17.97.XXX  12: 176.63.30.XXX  13: 66.249.75.XXX  14: 93.158.166.X  15: 37.9.113.XXX  16: 92.245.68.XXX  17: 185.184.157.XXX  18: 92.210.153.XXX  19: 91.83.238.XXX  20: 54.159.51.XXX  21: 176.63.19.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

21

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

3601

· Tegnap

2835

· Összesen ·
72052598

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

671

· Naponta

15,150

· Havonta

461,876

· Évente

5,542,508

Szerver idő
 · idő

21:23:13

· Dátum

11/12/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Sulizebra.hu - GPS-sel a gyermekek biztonságáért
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Sulizebra.hu - GPS-sel a gyermekek biztonságáért

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Offtopic, de mégis autós
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2009. November 1. Vasárnap, 15:13    Hozzászólás témája: Sulizebra.hu - GPS-sel a gyermekek biztonságáért Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már EGYETLEN esetet elkerülhettünk, ha már EGGYEL TÖBB gyerek térhetett haza sértetlenül, akkor már megérte.

Ha már EGYETLEN esetet elkerülhettünk, ha már EGGYEL TÖBB gyerek térhetett haza sértetlenül, akkor már megérte.

Az elmúlt években sajnos a baleseti statisztikák nagyjából ugyanazt mutatják. A bekövetkezett gyalogosgázolásokból minden évben évente közel 1.000 (!) történik kijelölt gyalogos átkelőhelyen. Sajnos az iskolák, óvodák és játszóterek közelében lévő zebrák sem voltak voltak kivételek. Pedig autóvezetőként, szülőként (esetleg mindkettő szerepben egyszerre) mindannyian tudjuk:

EGYETLEN EGY ESET IS TÚL SOK LENNE.

Persze, sokszor a gyermek hibájából következik be a baleset. De vajon elég ezzel a száraz válasszal elbújnunk az elől, hogy mit tehetnénk gyermekeinkért? Hiszen nekünk felnőtteknek mindig is az volt és lesz a dolgunk, hogy MI legyünk az okosabbak, az óvatosabbak. Miért kéne hát másként tennünk vezetés közben? Vajon az az autóvezető, aki önhibáján kívül vált gyilkossá, de legalábbis részesévé egy ilyen balesetnek, vajon legközelebb lassítani fog az iskolai zebrák közelében? Ő már valószínűleg igen. Igaz, ehhez már meg kellett történnie valaminek korábban.

Ezzel a kis bevezetővel szeretnék lelkesíteni minden olvasót, hogy látogassa meg a SuliZebra honlapját.

Tudom,hogy ez egy nem kellemes téma viszont a tények magukért beszélnek a számadatok pedig rémisztőek.

Tudom,akinek van gyermeke talán jobban tisztában van ezekkel a dolgokkal,akinek pedig még nincs az csak gondoljon bele,hogy milyen szőrnyű lenne egy ilyen tragédia a közeli hozzátartozók között.És ekkor fog rádöbbenni az ember,mikor már késő persze,hogy a fenébe eddig Én is így vezettem vajon? Kicsit mindenki magába szállhat és beszélgethet a lelkiismeretével,hogy mennyire éri meg pár perc sietség, kapkodás, nem odafigyelés.

Megéri ez vajon?

Tudom, könnyű mindig az autósokat hibáztatni, lehet és ismétlem lehet, hogy nem Ő a hibás. ÉS??? Nekünk kell vigyázni mind magunkra,mind pedig a környezetünkre.És itt nem csak a gyerekekről beszélek. Hány és hány eset van ,hogy a feledékeny gyalogos jóízüen telefonálásába belemerülve lelépett a járdáról vagy épp egy idős ember lép le elénk.Felelőséggel tartozunk ezekért a dolgokért. Nem csak arra kaptunk jogosítvány, hogy menjük hanem arra is, hogy ha kell megálljunk.

A CitroenPicasso.hu csapata már csatlakozott e nemes akcióhoz.

Légy Te is Zebra-tag és ajánld ezt minnél több ismerősödnek.

http://www.sulizebra.hu/

Legutóbb Max-r szerkesztette (2009. November 1. Vasárnap, 15:21), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2009. November 1. Vasárnap, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az elmúlt években sajnos a baleseti statisztikák nagyjából ugyanazt mutatják. A bekövetkezett gyalogosgázolásokból minden évben évente közel 1.000 (!) történik kijelölt gyalogosátkelőhelyen. Sajnos az iskolák, óvodák és játszóterek közelében lévő zerbák sem voltak voltak kivételek. Pedig autóvezetőként, szülőként (esetleg mindkettő szerepben egyszerre) mindannyian tudjuk:
EGYETLEN EGY ESET IS TÚL SOK LENNE.

Persze, sokszor a gyermek hibájából következik be a balaeset. De vajon elég ezzel a száraz válasszal elbújnunk az elől, hogy mit tehetnénk gyermekeinkért? Hiszen nekünk felnőtteknek mindig is az volt és lesz a dolgunk, hogy MI legyünk az okosabbak, az óvatosabbak. Miért kéne hát másként tennünk vezetés közben? Vajon az az autóvezető, aki önhibáján kívül vált gyilkossá, de legalábbis részesévé egy ilyen balesetnek, vajon legközelebb lassítani fog az iskolai zebrák közelében? Ő már valószínűleg igen. Igaz, ehhez már meg kellett történnie valaminek korábban.

BIZTOSAN MEG KELL VÁRNOD,
HOGY VELED IS MEGTÖRTÉNJEN ?

Egy mozdulat, egy gázelvétel, vagy egy enyhe lassítás. Csak ennyit kell megtenned, de legfőképp megszoknod. Ez az észrevétlen mozdulat métereket jelenthet akkor, ha egyszer szükséged lesz rá. Pontosan azt az egy-két métert fogja jelenteni, amitől nem válnak éjszakáid rémálommá, amiért nem kell Neked szembenézded egy anyával, egy apával, akiknek akkor mondták meg, hogy kislányuk/kisfiuk már soha többet nem ér haza az iskolából.

Sokszázer autóval közlekedő, sokszázezer gyermek
MINDEN EGYES NAP ÚJRA ÉS ÚJRA TALÁLKOZIK!

Ez így együtt hatalmas szám és egyben lehetőség arra, hogy baj történjen.
... vagy ugyanennyi hogy ne történhessen.

Ha már EGYETLEN esetet elkerülhettünk,
ha már EGGYEL TÖBB gyerek térhetett haza sértetlenül,
akkor már megérte.

A SuliZebra program pontosan ezen nemes cél eléréséért jött létre,
rengeteg szervezet és magáncég összefogásával.
A program lényege, hogy a ma már sokszázezer autóban található
és használatban lévő GPS készülékek figyelmeztessék
az iskolai/óvodai zebrák környékén autózót a nagyobb odafigyelésre.

Fontos, ha jól ismert környéken autózunk, hiszen temérdek baleset következik be a már jól ismert helyen, úgymond rutinból autózók körében, hiszen minden iskolát nem ismerhet mindeki a környéken, vagy nem veszik komolyan annak jelenlétét. Amennyiben idegen helyen autózunk, akkor pedig még ennél is fontosabb, hogy tudjuk előre és ezáltal várhassuk, hogy hol érhet minket meglepetés.

Az iskolai helyeket (suli POI) tartalmazó GPS adatbázis természetesen ingyenesen és díjmentesen érhető el bárki számára, a legelterjedtebb készülékmárkákra. A hangjelzéssel és/vagy felvillanó figyelmeztetésel kombinált riasztások milyensége, formája eltérő, de egyben megegyeznek:
észrevehetők.

Egy-két hónap múlva valószínűleg már idegesíteni fog. Nem gond, töröld le.
DE ADDIGRA MÁR MEGTANULTAD,
már beleívódott a reflexeidbe, hogy hol kell figyelned és lassítanod.
Csak akkor lehetsz óvatos, ha tudod mitől kell óvakodnod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 2. Hétfő, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugy latom tobben olvassak, mint hozzaszolnanak ehhez a topichoz, pedig hasznos figyelemfelhivo az otlet! ?tlet

Nekem nincs gps-em es amig nem lesz megbizhato preciz dugofigyelo szolgaltatas addig nem is erdekel. Papir es mentalis terkep! Mosoly

Sokszor azonban azon kapom magam, hogy picit gyorsabban megyek es fel sem tunik, csak fekezeskor egy mar altalam jol ismert zebranal! Mert ugye kituno az auto fekereje, eleg jol erezni amikor szukseg van ra! Szaraz uton..mert csuszoson hamar fogynak a meterek, **art sem er az ABS!

Ha nincs esze, legyen notesze! Valami ilyesmi ez a gps-zebra idea, probaljatok ki! Mosoly

En, ha lenne ilyen jatekszerem, beletaplalnek bizonyos sebesseg limit helyeket, ahol a yardok gyakran leskelodnek, mert volt mar hogy a jo szerencse mentett meg a 30 ezres csekktol es volt hogy a jo fekek! Nagyon boldog
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 2. Hétfő, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyet értek minden leírt dologgal.
Én a GPS-en 5% limitet állítottam be, és nagyon jól tettem.
A zebrákat is ráteszem majd valahogy, de szerintem akinek nem mániája az ilyen kütyükkel tölteni az idejét, az nem biztos, hogy nekikezd.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009. November 2. Hétfő, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos írta:
Egyet értek minden leírt dologgal.
Én a GPS-en 5% limitet állítottam be, és nagyon jól tettem.
A zebrákat is ráteszem majd valahogy, de szerintem akinek nem mániája az ilyen kütyükkel tölteni az idejét, az nem biztos, hogy nekikezd.
Egy iGo-ra 3 perc felrakni. Ha akinek legalapvetőbb másolási művelet megy a PC-n, az meg tudja oldani.
bob
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 3. Kedd, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez tényleg jó dolog én is felfogom tenni és ki fogom próbálni.

Csak azért lenne egy nagy kérdés is ki eddig telibe sz@rta a zebrákat eztán majd meg fog állni?!
Ma pl. Bp-n voltam néhány helyen szemmel láthatóan hülyének néztek mikor átengedtem a gyalogost.De persze felelőtlen emberek mindig is lesznek.
evike
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 3. Kedd, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én mindig mindenki miatt megállok a zebráknál. Abszolút automatikusan, söt ha csak látom, hogy gyerekek vannak a környékén, vagy idös népek, anyuka gyerekkocsival, elöre nemcsak lassítok, de meg is állok! Föleg gyereknél nem lehet tudni, hogy kiszaladnak- e az útra... Annyi idöm mindig van és lesz.
Csak Komáromban bámultak nagyon furcsán a népek emiatt! Sokszor már álltam, de még integetnem kellett a várakozó nepeknek, hogy tényleg elindulhatnak. Persze a másik dolog: így ugye a mögöttem lévöknek is meg kellett állniuk. Nem örültek. De az már az ö bajuk. Nevet?
marikafot
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 3. Kedd, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a kulturált közlekedés alapja amit még nagyon sok embernek tanulnia kell. Amikor nagyon régen Németországban jártam én is csodálkoztam, hogy a zebra közelében voltam és már megálltak az autók. Bezzeg itthon.. Görögben pedig szegény gyalogosok ugrálnak vissza a zebráról. Nevet?
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 3. Kedd, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magyarországon nem célszerű egy párhuzamos közlekedésű úton megállni minden zebránál és átengedni az elindulni készülő gyalogost, mert (többszöri saját tapasztalat, bár még halál nem történt) a párhuzamos sávban elhúz melletted egy autó és kivasalja a gyalogost. Ennyit a kulturált autóstársadalmunkról.
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 4. Szerda, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez így igaz, ahogy Lajos írja! Volt hogy megálltam - ekkor mögülem a másik autós kistartolt és elhúzott a gyalogos orra előtt..Én rutinból figyeltem hátra és időben dudálással jeleztem a gyalogosnak, hogy vigyázz! Rögtön vette a lapot, meg is köszönte és mindketten értetlenül néztünk a rohanós marha után, ui. 100 m-re sem volt a piros lámpánál a sor vége, ami jól látszott már messzebbről is..
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. November 4. Szerda, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

marikafot írta:
Ez a kulturált közlekedés alapja amit még nagyon sok embernek tanulnia kell. Amikor nagyon régen Németországban jártam én is csodálkoztam, hogy a zebra közelében voltam és már megálltak az autók. Bezzeg itthon.. Görögben pedig szegény gyalogosok ugrálnak vissza a zebráról. Nevet?

Svájcban természetesen Felki?lt Kacsint? szintén így működik a zebra. Még régebben beszéltünk egyik svájci ismerősünkkel, hogy milyen jó dolog ez, s ő mondta, hogy nem emberbaráti szeretetből állnak meg a puhatestűek átkelését elősegítendő, hanem, mert félnek a büntetéstől Felki?lt Sokkolt
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2009. November 8. Vasárnap, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már itthon is büntethetnének, ha nem állunk meg a zebránál, ha épp ott toporog valaki a járdaszélen... De még sosem láttam rendőrt zebra közelében sasolni... pedig lenne kit megfogni... Zavart
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Offtopic, de mégis autós Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban